Erasmus+ toetatud strateegilise koostöö projekt "TOETADES OMASTEHOOLDAJAID: KOGUPERE JA ELUKAARE LÄHENEMINE" (SUPPORTING INFORMAL CARERS: A WHOLE-FAMILY & LIFECOURSE APPROACH - S.IN.CA.L.A.), mille eesmärk oli vastata kõikide EL riikide ühisele vajadusele: lahendada vananemisega seotud elanikkonna hooldamise ja toetamise väljakutse, eriti vanurite (80+) hulgas. Kõikides riikides on vajadus hooldusteenuste osutamise järele üha rohkemate perede poolt. Projekt lõppes 2019. a.
Hasartmängumaksu Nõukogu toetatud EOH aastaprojekt "EESTI OMASTEHOOLDUSE TEADMISTEPÕHINE ARENDAMINE JA OMASTEHOOLDAJA TOETAMINE", mille eesmärk oli täiendada avaliku sektori poolt valdkonnas tehtavat ning toetada pikaajalise hooldussüsteemi loomist ja praktilist toimimist kohtadel, omastehooldajale kodulähedaselt, lihtsalt ja mõistetavalt, kaasates kogukonda ja vabatahtlikke. Projekt lõppes 2019. a.
Hasartmängumaksu Nõukogu toetatud EOH aastaprojekt "OMASTEHOOLDAJALE PUHKUST, RÕÕMU JA RAHULOLU!", mille eesmärk oli läbi lähedase hooldusega seotud pereliikmete aktiviseerumise ja professionaalsuse suurenemise saavutada omastehooldajatele võrdsem positsioon teiste samaväärset hooldustööd tegevate palgaliste hooldustöötajatega, lähtuti põhimõttest, omastehooldus on töö ja kodu on hooldaja töökeskkond. Projekt lõppes 2018. a.
Hasartmängumaksu Nõukogu toetatud EOH projekt "OMASTEHOOLDAJA ALGKURSUS (OHAK) LOOB TEADMISI JA VÄÄRTUSTAB KOOSTÖÖD", mille eesmärk oli koostöös kohalike omavalitsustega tõsta omastehooldajate teadlikkust oma õigustest, suurendada oskusi orienteerumaks olemasolevates, pakutavates ja kättesaadavates sotsiaalhoolekandeteenustes- ja toetustes, tervishoiuvõimalustes ning abis, mida osutavad valdkonnas riik, kohalik omavalitsus (KOV), vabaühendused ja teised asutused- organisatsioonid. Projekt lõppes 2018. a. detsembrikuus.
Hasartmängumaksu Nõukogu toetatud EOH aastaprojekt "TEADMISED JA TASAKAAL = OMASTEHOOLDAJA TUGI JA TOIMETULEK", mille eesmärk oli leevendada ja leida lahendusi omastehooldaja hoolduskoormuse vähendamiseks, pakkuda uusi ja innovaatilisi teenuseid paindlikult ja taskukohaselt sh sidustada sotsiaal- ja tervishoiuteenuseid. Projekt lõppes 2017. a.
Põhjamaade Ministrite Nõukogu toetatud EOH rahvusvaheline koostööprojekt "OMASTEHOOLDAJA KODU KUI TÖÖKESKKOND - TURVALINE JA LIGIPÄÄSETAV", mille eesmärk oli uurida uuenduslikku lähenemist omastehooldusele. Hoolduskohustuse täitmine ehk omastehooldaja töö oma kodus ehk töökohal. Kolme naaberriigi vabaühenduse toel vaadeldi omastehooldaja loomulikku töökeskkond ja teda ümbritsevaid toetus- ja abimehhanisme, et muuda omastehooldaja tulevik turvaliseks ja jätkusuutlikuks. Projekt lõppes 2017. a. juulikuus.
Hasartmängumaksu Nõukogu toetatud EOH aastaprojekt "OMASTEHOOLDUS ON TÖÖ. KES TASUB OMASTEHOOLDAJA VAEVA?", mille eesmärk oli toetada lähedase või pereliikme hooldusega seotud inimesi, et nad oma hoolduskohustusega edukalt toime tuleksid ja püüti leevendada sihtrühma kuuluvate inimeste marginaliseerumist ja tõrjutust; et pereliikme hooldajad ei jääks kõrvale ühiskondlikust elust, oleksid terved ja nende rahulolu oleks tagatud. Projekt lõppes 2016. a.
Hasartmänumaksu Nõukogu toetatud EOH projekt "MEES- OMASTEHOOLDAJA, OLE TERVE JA JAGA HOOLDUSKOORMUST!", millega toodi välja meeste osa hoolduskoormuse leevendamisel, juhiti tähelepanu, et mehed saavad hooldamisega seotud töödega sama hästi hakkama kui naised ning rõhutatud märksõnad olid kõikidele ühised „elukvaliteet, tervis, heaolu“. Projekt lõppes 2016. a detsembrikuus.
Hasartmängumaksu Nõukogu toetatud EOH aastaprojekt "INNUSTA, JULGUSTA, VÄÄRTUSTA - ÕNNEKS MEIL ON OMASTEHOOLDAJA!", mille eesmärk oli toetada lähedase või pereliikme hooldusega seotud inimesi, et nad oma hoolduskohustusega edukalt toime tuleksid ja leevendada sihtrühma kuuluvate inimeste marginaliseerumist ja tõrjutust. Projekt lõppes 2015. a.
EMP toetuste Vabaühenduste Fond rahastas Avatud Eesti Fondi vahendusel projekti "PROFESSIONAALSUS + TEENUSTE KVALITEET = OMASTEHOOLDAJA HEAOLU JA TOIMETULEK", mille eesmärk oli toetada organisatsiooni ühiskonna mõjutamisel ja omastehooldajate sotsiaalse heaolu suurendamisel läbi juhtimisvõimekuse ja majandusliku sõltumatuse kasvu. Projekt lõppes 2015. a. detsembrikuus.
Hasartmängumaksu Nõukogu toetatud EOH projekt "MEES OMASTEHOOLDUSES - TUBLI TÖÖL JA TEADLIK IGAPÄEVAELU KORRALDAMISEL", mille põhieesmärk oli anda mees- omastehooldajatele teadmisi-oskusi, et oma hoolduskohustusega paremini toime tulla, toetada igapäevaelu sujumist ja aktiivsust läbi osalemise ühistegevutes. Projekt lõppes 2015. a. detsembrikuus.
Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetatud projekt "PUUDEGA LAPSED LOODUSE AASTARINGIS", mille eesmärk oli erivajadustega laste, nende vanemate ning õpetajate keskkonnateadlikkuse tõstmine. Projekt pakkus nii puuetega lastele kui ka nende saatjatele uuenduslikku, intellektuaalset ja psühholoogilist toetust oma igapäevaelu stressi leevendamiseks läbi erinevate aastaaegade korraldatud matkade ja ökoteraapia näol riikliku õppekava toetamiseks. Koostööpartneriteks olid MTÜ Ökokratt ja Türi Toimetulekukool. Projekt lõppes 2015. a. juunikuus.
Põhjamaade Ministrite Nõukogu toetatud EOH rahvusvaheline koostööprojekt "ROHKEM SA HOOLID - EESTIS, LÄTIS, SOOMES", mille põhieesmärk oli kolme naaberriigi kodanike kaasamine ja kodanikeühenduste aktiivsuse suurendamine ühiskonnas, et läbi professionaalsuse oleks vastavate riikide organisatsioonid omastehoolduse poliitikakujundajaks ja eestkõnelejaks nii oma riigis kui rahvusvahelisel tasandil. Projekt lõppes 2015. a. juunikuus.
Hasartmängumaksu Nõukogu toetatud EOH projekt "MEES OMASTEHOOLDUSES - TEAB, OSKAB, TULEB TOIME!", mille põhieesmärk oli anda mees- omastehooldajatele teadmisi-oskusi, et oma hoolduskohustusega paremini toime tulla, toetada igapäevaelu sujumist ja aktiivsust läbi osalemise ühistegevutes. Projekt lõppes 2014. a. detsembrikuus.
Hasartmängumaksu Nõukogu toetatud EOH aastaprojekt "TERE, KAS SAAN SIND AIDATA?", millega jätkasime hoolduskohustusega koormatud inimeste, omastehooldajate, igakülgset toetamist, eelkõige pöörasime tähelepanu nende professionaalsete oskuste täiendamisele ja omavahelise suhtlemise toetamisele. Projekt lõppes 2014. a.
Hasartmängumaksu Nõukogu on toetanud EOH projekti "OMASTEHOOLDAJA OLLA ON UHKE JA HÄÄ", mis oli eelkõige koolitusprojekt, koostöös Tallinna Tervishoiu Kõrgkooliga läbisid 80-tunnise hooldajaprogrammi miinimumkava 46 omastehooldajat, kes said vastava tunnistuse. Projekt toetas ka piirkondlike kogemusrühmade tegevust. Projekt lõppes 2013. a.
Hasartmängumaksu Nõukogu on toetanud EOH projekti "MEES-OMASTEHOOLDAJAD LUUBI ALL", mille eesmärk oli anda mees-omastehooldajatele teadmisi-oskusi oma hoolduskoormusega paremini toime tulla, anda jõudu argiaskeldusteks, pakkuda uusi kontakte ja läbi pikemaajalise usaldusliku suhtluse panna alus meeste omavahelisele võrgustikutööle üle Eesti. Projekt lõppes 2013. a. detsembrikuus.
Keskkonnainvesteeringute Keskus on toetanud projekti "LEIA ABI LOODUSEST!", mis oli puuetega lastele ja noortele mõeldud looduskoolitus ja matkade projekt, koostööpartnerid MTÜ Ökokratt, Türi Toimetulekukool, SA Haraka Kodu ja Salu Kool. Projekt lõppes 2013. a.
Avatud Ühiskonna Kriisiprogramm on toetanud EOH projekti "SINA TEAD, RÄÄGI MULLE KA!", mille eesmärk oli parandada omastehooldajate elukvaliteeti ning aidata igapäevaeluga toimetulekul; toetatakse kogemusrühmade piirkondlikku tegevust, võimaldatakse omastehooldajatel tulla oma tavakeskkonnast välja ja taastada jõuvarusid. Projekt lõppes 2012. a. septembrikuus.
Hasartmängumaksu Nõukogu on toetanud EOH projekti "VÄSINUD MESILANE TANTSIB KEHVASTI!", mille eesmärk oli korraldada omastehooldajatele vabariiklikud tervisepäevad (juuni algus); tegevustena on kavas liikumis- ja nuputamisvõistlused ning erinevad loengud, korraldatakse piirkondlike kogemusrühmadevaheline 5-e võistlus.
MTÜ Eesti Omastehooldus on koostööpartner Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu SA poolt koostatavas omastehoolduse arengukavas (rahastab HMN).
HMN rahastab projekti "Lapse mets on väike ja lähedal" ja on mõeldud intellektipuuetega noortele ja nende sõpradele, et teha üks kena metsamatk.