Käesolevas projektis(kestusega september-detsember 2014) keskendutakse omastehooldajatena toimivatele meestele ning püütakse leida just neile vajalikke toetusmeetodeid ja jõustamisvõimalusi.
Kavandatava projekti põhieesmärgiks on anda mees- omastehooldajatele teadmisi-oskusi oma hoolduskohustusega paremini toime tulla, toetada igapäevaelu sujumist ja aktiivsust läbi osalemise ühistegevustes; anda jõudu argiaskeldusteks, jätkata ja toetada meeste omavahelist võrgustikutööd üle Eesti.
"Võrreldes naistega, osalevad mehed harvemini omastehooldajatele mõeldud koolitustel ja kasutavad vähem pakutavaid tugiteenuseid. Sageli on toetavad teenused sobivamad naistele ja arvestavad eelkõige just nende vajadusi. Mehed ei ole väga avatud rääkima hooldustöö füüsilisest raskusest ega tunneta ka hooldusega otseselt seotud probleeme sama teravalt kui naised. Kui naine loobub oma erialasest tööst ja jääb vaid hooldajarolli, siis mees vastupidi, püüab hakkama saada nii tööelu kui hoolduskohustusega. Mehed ei loobu nii kergesti oma huvitegevustest ja püüavad rohkem leida aega iseenda jaoks. Ometi näitab uuring, et langeda masendusse ja jääda sotsiaalselt tõrjutuks, on omane nii meestele kui naistele. Ja kogu maailmas on mees- omastehooldajate arv kiires kasvus."
Tegevuste käigus mees- omastehooldaja saab teada, kuidas jaksata praktilises hooldustöös
- toimetulek muutustega, jõuvarud, masenduse võitmine
- pere majandamine, toetused, teenused, kellelt küsida vajadusel abi ja erialalist nõu
- kodu korda!
- millised on head inimsuhted, kuidas neid luua ja hoida
- kui paarisuhtest saab hooldussuhe, kuidas olla võrdväärne partner ja sõber
- mehed omavahel- rõõmud, mured, tunded ja väljakutsed
- huvid ja hobitegevus
Projektitegevustesse on oodatud kõik need mees- omastehooldajad, kes soovivad anda oma panuse ja kaasa rääkida meestele vajalike tegemiste planeerimisel, et oleks meeldiv ja motiveeriv kogemusrühmas osaleda, et koos teistega kuulata loenguid või võtta ette ühiskäike huvitavatesse paikadesse.