MTÜ Eesti Omastehooldus aastaprojekt (1. jaanuar-31. detsember 2016), mille eesmärk on toetada lähedase või pereliikme hooldusega seotud inimesi, et nad oma hoolduskohustusega edukalt toime tuleksid ja püütakse leevendada sihtrühma kuuluvate inimeste marginaliseerumist ja tõrjutust; et pereliikme hooldajad ei jääks kõrvale ühiskondlikust elust, oleksid terved ja nende rahulolu oleks tagatud.
Projektitoetusega soovitakse jätkata tööd omastehooldajatega, arendada edasi selliseid tegevusi ja teenuseid, mis täiendaksid kohalike omavalitsuste poolt pakutavaid ja rahastatavaid hoolekandeteenuseid, samuti soovitakse pakkuda kodulähedast erialalist koolitusvõimalust ja aktiivset omavahelist suhtlemist omastehooldajatele. Tähelepanu keskmes on hajaasustusega maapiirkonnad, kus peres hooldus traditsiooniline, kuid kus sageli napib oskusteavet ja rahalist ressurssi.
Koostöös erinevate kohalike omavalitsuste ja teiste sotsiaalhoolekandega tegelevate asutuste ja ühendustega luuakse turvaline asjatundjate võrgustik, mis aitab omastehooldajal säilitada oma iseseisev igapäevaelu, tööga hõivatus ja toimetulek ka hoolduskohustust täites.
Läbi projektitegevuste soovitakse anda omastehooldajatele võimalust tegeleda oma huvialadega, luua võrgustikke, arendada iseenast ja oma oskusi ning osaleda võrdselt teistega aktiivselt ühiskondlikus elus.
Käesolev projekt toetab:
Sotsiaalministeeriumi valitsemisala arengukava aastateks 2014–2017 strateegilisi eesmärkke
• tööturg ja sotsiaalne turvalisus: inimeste sissetulek, elukvaliteet ja sotsiaalne turvalisus suureneb;
• rahvatervis: inimeste elu (sh tervena elatud elu) on pikk ja kvaliteetne;
• pere- ja rahvastikupoliitika: laste ning perede heaolu ja elukvaliteet on tõusnud
Sh HMN
Sotsiaalministeeriumi prioriteetstet valdkonda sotsiaalvaldkonnas:
1.3. Aktiivsena vananemist sh vanusesõbraliku ühiskonna kujundamist ning vanemaealiste elukvaliteedi ja võrdsete võimaluste kindlustamist toetavad tegevused
1.4. Koolitused, supervisioon ja kovisioon sotsiaaltöötajate/ sotsiaalteenuste osutajate kompetentsi tõstmiseks
1.6. Võrdse kohtlemise alase teadlikkuse tõstmisele, sallivuse ja kaasatuse suurendamisele suunatud tegevused
2.2. Nõustamisteenused vaimse tervise probleemide ja krooniliste somaatiliste haiguste korral